Miks Airsoft on hea meeskonnatöö arendaja?

Airsoft – meelelahutus ja meeskonnatöö üheskoos!

Kui sa ei ole airsoft mänguga varem kokku puutunud, siis koheselt ei pruugi sa arvatagi, kui hea meeskonnatöö arendaja see olla võib. Järgnevalt avamegi sulle airsofti mängu need küljed, mis aitavad mõista selle väärtust tiimitöö arendamisel.

Mis on airsoft?

Airsoft on imeline sport meeskonnatöö arendamiseks. Ei ole vahet, kas mängid seda töökaaslastega, sõpradega või isegi täiesti võõraste inimestega, ühine eesmärk liidab teid igal juhul.

Airsofti puhul on tegemist sõjalise mänguga, kus kasutatakse realistliku välimusega relvasid ning väikseid plastikust kuule. Kui võrrelda seda mängu pisut tuntuma paintballi mänguga, siis erinevalt viimasest airsoftis kuulid värvilist jälge ei jäta ja saadud lasud on üldiselt vähem valusad. Kuna selget jälge tabamuse saamisest ei jää, kehtib kuuliga pihta saaja puhul ausa mängu põhimõte tunnistades ise saadud tabamust.

Airsoft = hea meeskonnatöö

Mis aga teeb airsoftist eriti hea meeskonnatööd arendava mängu? Põhjuseid on mitmeid, kuid peamisena saab välja tuua asjaolu, et mängijad peavad kandma lahingus väga erinevaid rolle ja ülesandeid.  Airsoft pole mäng ega sport, kus sa lihtsalt jooksed ringi ja tulistad teisi mängijaid. Kõigil meeskonnaliikmetel on oma kindel ülesanne, mida tuleb mängu jooksul järgida, et meeskond saaks edukalt toimida ja võiduka lõpuni minna.

 Meeskonnatöö ja juhtimine

Hea meeskonnatöö saab alguse plaanide ja eesmärkide seadmisest. Nii ka airsofti mäng, mis algab plaani ja strateegia paika panemisest. Kohe alguses tuleb igaühele paika panna rollid, mida siis peavad kõik kogu mängu jooksul järgima. Oma esialgsele plaanile kindlaks jäädes on võiduvõimalused märgatavalt suuremad. Seega sedasi head koostööd tehes ja tihedalt omavahel suheldes on meeskonnal võimalus mängust väljuda võitjana.

Suhtlemine ja meeskonnatöö

Hea suhtlemisoskus on meeskonnatöö vundamendiks. Kõik mängijad peavad olema heas omavahelises suhtluses ning täpselt teadma, mida nad peaksid tegema, et saavutada soovitud eesmärk.

Airsoftis näeme tihti seda, et ka need inimesed, kes muidu on (võõrastega) suhtlemises pigem tagasihoidlikud, avanevad mänguhoos. Lihtsalt see tegevus on nii kaasahaarav, et unustatakse ära takistavad suhtlemisbarjäärid ja hirmud ning minnakse vooluga kaasa.

Vaid suheldes on võimalik mängu alguses paika pannud rolli edukalt sisse elada ja endale seatud ülesannet täita. Pole vahet, kas oled leidnud vastasmeeskonna mängija või oled hoopis ise pihta saanud, sa pead olema võimeline seda kommunikeerima oma meeskonnaliikmetega ning andma neile teada, mis toimub.

Airsoft pakub sulle võimalust kohtuda ja suhelda inimestega teisel tasandil.

Kui oled võistkonna kokku pannud oma sõpradest või kolleegidest, siis airsoft annab sulle võimaluse neid näha täiesti teise nurga alt. Nii võib peagi selguda, et muidu pigem tahaplaanile hoidev kolleeg on mängusituatsioonis üllatavalt aktiivne ja suhtlemisaldis. Samal ajal muidu liidriomadusi kiirgav kaaslane ootab hoopis pidevat juhendamist. Stressisituatsioonis tulevad sellised eripärad kergesti välja ja sul avaneb võimalus näha oma tuttavaid hoopis teisest küljest.

Meeskonnatöö olemus airsoftis

Individualism on see, mille pärast sa mängust kiirelt välja langed. Mängijad, kes tahavad asju oma äranägemist järgi teha ning üksi võita, lõpetavad tihtipeale esimesena pihta saades. Sellise käitumisega seavad nad ohtu ka oma meeskonnaliikmed. Isegi kui teie tiim peaks sellise taktikaga võitma, siis see võit ei suuda pakkuda nii palju rahuldust, kui toredast meeskonnatööst sündinud võidukas mängu lõpp.

Võitmine on küll üks siht, kuid see pole ainus eesmärk airsofti juures.

Kõike eelnevat arvesse võttes võiks öelda, et airsoft on üks suurepärane spordimäng meeskonnatöö arendamiseks. Üheskoos töötamine toob välja paljutki sinu ja teiste juures, millest sa varem teadlik ei olnud. Samuti aitab see kaasa suhtlemisoskuse parandamisele ning kõike seda lahinguväljal ägedalt aega veetes.