Kuidas korraldada firmaüritust?

Kuidas korraldada meeldejääv firmaüritus?

Tiimiüritused on suurepärane võimalus luua veelgi parem side oma meeskonnaliikmete vahel, vähendada töötajate stressi ja anda neile võimalus üksteist tundma õppida väljaspool tööposti.

Ja õigesti planeerides on nad tõsiselt lõbusad!

Millist tulu toob tiimiüritus?

 • Tõstab töötajate motivatsiooni.
 • Parandab juhtimisoskusi.
 • Stimuleerib loovust.
 • Julgustab meeskonnatööd.
 • Loob ja tugevdab sidemeid töötajate vahel.
 • Parandab probleemide lahendamise võimet.
 • Parandab meeskondade vahelist suhtlust.
 • Vähendab stressi.
 • jne

Kuidas korraldada firmaüritus?

Meeskonnaürituse planeerimine võib tunduda tohutu, eriti kui sa pole seda varem teinud. Seetõttu soovimegi anda sulle mõned nõuanded, kuidas tiimiürituse korraldamist lihtsustada ning seda meeldejäävaks ja lõbusaks muuta.

Mis on firmaürituse eesmärk?

Esimene asi, mida tuleb silmas pidada, on eesmärk, mida soovite tiimiüritusega saavutada. Kui soovid töötajaid motiveerida, premeerida või luua positiivset meelestatust ja töist õhkkonda, peaks tegevus olema mänguline ja dünaamiline.

Kui sinu eesmärgiks on aga meeskonnatöö edendamine, loovuse stimuleerimine ja tootlikkuse parandamine, tuleb valida tegevused, kus meeskonna strateegia ja probleemide lahendamise võime on rohkem esiplaanil.

6 punkti õnnestunud firmaürituse korraldamiseks

 1. Alusta planeerimisega varakult.
 2. Sea eesmärk ja otstarve.
 3. Määra eelarve.
 4. Pane paika toimumise koht ja kuupäev.
 5. Kas üritus on ainult tiimiliikmetele või ka nende peredele?
 6. Plaani tegevused ja programm.

Peale tiimiüritust

Peale tiimiüritust kogu tagasisidet, et järgmisel korral veelgi ägedam firmaüritus korraldada. Jäta ka meelde, et meeskonnaüritus ei ole lihtsalt üks eraldiseisev tegevus ja peale selle toimumist kulgeb tööl kõik vanamoodi edasi. Julgusta tekkinud uusi tutvusi ja paremini tundmist ka töises õhkkonnas edasi arendama ning õpitud meeskonnatööd töö tegemisel kasutama. Saad seda teha, kui aeg ajalt meenutad olnud firmaüritust ja sealseid eredamaid hetki.

Korralda meeskonnaüritusi regulaarselt

Ja otse loomulikult on siin võtmesõnaks ka regulaarsus. Ehk siis üks ainus tiimiüritus pikkade aastate jooksul ei ole piisav, et oma kollektiivi sisse tuua olulisi muutusi. Seda eriti rohke kaadri voolavusega ettevõtetes. Seega leidke oma firmale sobilik tiimiürituste rütm ja jagage seda ka töötajatega. Siis on ka neil hallis argises tööpäevas vahva oodata järgmist päikesekiirt!