Kuidas olla edukas laserlahingus

17 nippi, kuidas olla edukas laserlahingus

Lasermäng on strateegiline ja innovatiivne mäng, mis julgustab sind meeskonnana töötama. Seega sobib väga hästi mängimiseks nii sõprade, pereliikmete kui töökaaslastega. Selleks, et laserlahing oleks täiskasvanutele ja lastele 100% turvaline, on laserkiirte asemel mängusituatsioonis kasutusel infrapuna tehnoloogia.

Kui soovid laserlahingust võtta maksimumi, on järgmised soovitused just sinule!

Laserlahingu eel

 1. Lasermäng ei määri, seega ei nõua see spetsiaalset riietust või jalatseid. Küll aga soovitame panna sul selga tumedad riided ja mugavad jalatsid. Kui sul on heledad riided, siis UV valguses muutud vastastele suurepäraseks sihtmärgiks.
 2. Kindlasti tutvu enne mängu reeglitega ning kuula hoolega juhendaja instruktsioone.
 3. Et laserlahing lõbusamalt kulgeks, mõelge oma meeskonnale nimi. Nii saate mängu ajal üksteist innustada, nt „Hõbenooled edasi!“, või midagi sarnast.
 4. Kindlasti arutage enne mängu oma meeskonna taktikat: kes on kaitses, kes millises saali osas ründab jne. Ärge keset mängu kokkulepitud saali tsoonidest lahkuge, see annab eelise vastasele.

Kui lasermängu ajal juhtub õnnetus…

 1. Lahing toimub hämaras mängusaalis, seega arvesta sellega ja ole ettevaatlik!
 • Kui on vigastusi, või oled ise viga saanud, kutsu abi. Vahet pole kui vaenlane su leiab. Tervis ja ohutus on peamised.
 • Jäta meelde, et ohutuse mõttes ära kunagi sihi pea piirkonda!

Lasermängu ajal – kuidas valida õige laserlahingu taktika?

 1. Mängusaali sisenedes vali endale positsioon ja püsi peidus laserlahing alguseni. Pärast mängu algust asu liikuma, ära seisa kohal.
 2. Kui näed vaenlast lähenemas, ja ta pole veel sind märganud, siis ole kindlasti kohapeal paigal ning ära liigu ja püsi madalal.
 3. Kui vaenlane on sind märganud, kuid ei ole veel jõudnud tulistada, siis varju kiiresti mõne taksituse taha.
 4. Järgne vaenlasele hiilides kuni oled heas positsioonis, st piisava kaugusega, et head lasku teha, ühtlasi ka lähedal kohtadele kuhu põgeneda.
 5. Kui vaenlasel õnnestub põgeneda sinu eest, siis sinu tiimikaaslased võiks teda edasi jälitada ja sobival hetkel rünnata.
 6. Ära seisa kunagi pikalt ühes kohas, sest siis vaenlane teab, kus sa asud.
  • Ringi liikumine ajab vaenlase segadusse.
  • Vaenlane võib ka oma tiimile hüüda „ … PEIDAB END SIIN!“. Sellega on sinu pelgupaik teada kõigile vastas meeskonna liikmetele ning nad tulevad sind ümbritsema. Kui sa just ei taha neid lõksu püüda, siis liigu ringi.

Kämpamine laserlahingus – alatu võte!

 1. Kui keegi kämpab (tulistab sind lähedalt kohe uuesti, kui „ellu ärkad“), siis ütle seda instruktorile.
 2. Kükita/kummarda, kui sind tulistatakse, kiiresti!
 3. Püüa alati jälgida ka oma seljatagust, sind võidakse varitseda.

Kui oled laseriga pihta saanud

 1. Kui saad pihta, või oled lihtsalt väsinud, siis peida end kusagil mõneks ajaks, kuni su vesti tuled hakkavad jälle põlema ning mäng jätkub.
 2. Just enne kui „ellu ärkad“, tulista vaenlast enne kui nemad tulistavad sind su uues asukohas.

Ära unusta mängurõõmu!

 1. Naudi seda suurepärast mängu ja kogemust! Kuigi laserlahing tekitab kergesti „sõltuvust“ ja hasarti, ära unusta, et tegemist on siiski mänguga. Järgi ausa mängu reegleid ja sea alati turvalisus ja sõprus esikohale!